rodinný dům v Žabni 
stav: studie 2018
autor:   Ing.arch.Tomáš Kozel,Ing.arch.Kamil Měrka
lokalita: Žabeň

Parcela se nachází na okraji obce Žabeň u Frýdku-Místku, v těsné blízkosti bývalého dolu Staříč I. a nedaleko továrny na výrobu viskózní buničiny Biocelu Paskov. Pozemek se nachází uprostřed nezastavěných polí s výhledem na nejvyšší kopce Beskydských hor, rámovaný však vedením velmi vysokého napětí.
Pojetí domu vychází z výše popsané konfigurace. Bezprostřední přítomnost industriálních objektů formovala dům jako solidní, strohý prvek v krajině. Jedná se o lapidární betonovou dvoupodlažní hmotu, z které vystupuje menší kvádrová hmota schodiště a silně vertikální prvek komínu z klasické plné pálené cihly – jako odkaz na původní nedalekou cihelnu a charakter okolních objektů. Jednoduchost je podtržena pravidelným členěním fasády a použitím materiálů v pohledové (surové) kvalitě.
Dům je navržen jak 4+KK pro pětičlennou rodinu. V 1. NP se nachází zádveří, centrální obytný prostor s kuchyňským koutem, na který navazuje malá pracovna, technická místnost, koupelna se záchodem, komora a schodiště. Tento prostor je pomocí čtveřice  francouzských oken a navazující terasy otevřen jižnímu výhledu na Beskydské hory.
Ve 2.NP se nachází ložnice, pokoj, jeden velký dětský pokoj rozdělitelný na dva menší a záchod s malou sprchou.